Direktlänk till inlägg 24 juli 2014
Redan kl 6 i morse var det 20 grader varmt.
Kl 9, när Berra kommit tillbaka från VC och vi åt sen frukost var det 24 grader puh!
Berra åkte till VC före 8 för nya provtagningar. Han ska på nya undersökningar på Blodmottagningen i Falun om ett par veckor. Hans njurvärden har tyvärr stigit undan för undan den senaste tiden, efter att ha legat lite högt, men konstant i ett par år.
Maya hjälper Jolly med morgontoaletten.
Annars ligger hundarna mest utslagna här och där på golven, men Maya var ju tvungen att titta upp när jag kom med kameran.
Berra hade en riktigt skaplig dag igår, han hade knappt ont alls och mådde inte illa, men det verkar omöjligt att den känslan kan vara nån längre tid, för idag mår han skit igen och ligger sen han kom från VC.
Jag var tidigt ute i morse för att klippa gräset klart (har ju bara klippt framsidan), men det daggvåta gräset var lika blött som efter regn, dessutom tror jag inte att det hade varit populärt bland grannarna om jag kört igång gräsklipparen kl 7. Fär se hur det verkar till kvällen i stället.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
6 |
||||
7 |
8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | 31 | ||||||
|